FAQs

FAQ

PYETJET MË TË SHPESHTA

Pyetje Si mund të përdorin makinë?

A Ju vënë materialin e punës SHEETMETAL në nën clampbar, kaloni në goditjen, atëherë tërheq të trajtojë kryesore (s) të bëj workpiece

Q Si është clampbar bashkangjitur?

Një në përdorim, ajo është mbajtur poshtë nga një electromagnet shumë të fuqishme. Ajo nuk është e bashkangjitur në mënyrë të përhershme, por ajo është e vendosur në pozicionin e tij të saktë nga një top pranverë-ngarkuar në çdo fund.

Kjo marrëveshje lejon të formuar forma të mbyllura SHEETMETAL, dhe gjithashtu të bie në ujdi për clampbars tjera shpejt.

Q Çfarë është fletë maksimale trashësi ajo do të të bëj?

Një Ai do të të bëj 1.6 mm fletë çeliku butë në gjatësinë e plotë të makinës. Ajo mund të bëj më të trashë në gjatesite e shkurtër.

Q Po në lidhje alumini dhe çelik?

A es, makinë JDC Bending do të bëj ato. Magnetizëm kalon përmes tyre dhe tërheq poshtë clampbar mbi sheet.It do të përkulem 1.6 mm alumini në gjatësi të plotë, dhe 1.0 mm çelik inox në gjatësi të plotë.

Pyetje Si mund të bëni atë pirg?

Ju shtypni dhe mbani përkohësisht gjelbër "Start" button. Kjo shkakton goditjen lehta magnetike. Kur ju tërheq të trajtojë kryesore ajo automatikisht ndryshon për goditjen e plotë të energjisë.

Q Si e bën atë të vërtetë të bëj?

A Ju formojnë bëj me dorë duke tërhequr dorezën kryesore (s). Kjo bends SHEETMETAL rreth buzë frontin e clampbar e cila është mbajtur në vend magnetikisht. Shkalla e përshtatshëm kënd në dorezë ju tregon kendin e përkuljes rreze në të gjitha kohët.

Pyetje Si mund të nxjerrë materialin e punës?

A si ju kthehen kryesore të trajtojë magnet automatikisht switches off, dhe clampbar pops up në topat e saj pranverë-ngarkuar gjetjen, duke i liruar të detalit.

Q nuk do të ketë të magnetizëm mbetur mbetur në detalit?

A Sa herë makinë switches off, një impuls të shkurtër kundërt i tanishëm është dërguar përmes electromagnet për të de-magnetise edhe këtë edhe atë detalit.

Pyetje Si mund të përshtateni për trashësi metalike?

A duke ndryshuar adjusters në çdo fund të clampbar kryesore. Kjo ndryshon pastrimin lakimi në mes pjesën e përparme të clampbar dhe sipërfaqen e punës e rreze Bending kur rrezja është në pozitën e 90 °.

Pyetje Si mund të formojnë një avantazh të mbështjellë?

A Duke përdorur makinë JDC Bending për të përfunduar SHEETMETAL progresive rreth një gjatësi prej tub çeliku të zakonshëm ose bar rrumbullakët. Sepse makinë punon magnetically ajo mund të marrë masa këto objekte.

Q A ka pan-frenave gishtat fiksim?

A Ajo ka një grup të segmenteve të shkurtër clampbar të cilat mund të lidhej së bashku për formimin e kutive.

Q Çfarë ndodhet segmentet e shkurtër?

Një segmentet e mbyllën bashku e clampbar duhet të jenë të vendosur me dorë në detalit. Por ndryshe nga frenat e tjera pan, anët e kuti tuaj mund të jetë e lartësisë pakufizuar.

Q Çfarë është clampbar slotted për të?

Një është për formimin e tabaka të cekët dhe kutitë e më pak se 40 mm të thella. Ajo është në dispozicion si një shtesë fakultative dhe është më i shpejtë për t'u përdorur se segmentet standarde të shkurtër.

Q Çfarë gjatesite e tabaka mund dele clampbar slotted?

Një Ajo mund të formojnë çdo gjatësinë e tabaka brenda gjatësisë së clampbar. Çdo palë e lojëra elektronike parashikon një ndryshim të madhësive mbi një gamë të 10 mm, dhe pozicionet e lojëra elektronike janë punuar me kujdes për të siguruar të gjitha madhësive të mundshme.

Q Sa i fortë është magnet?

Një electromagnet mund pirg me 1 ton e fuqi për çdo 200 mm gjatësi. Për shembull, 1250E clamps deri në 6 ton mbi gjatësinë e saj të plotë.

Q do të veshin magnetizëm jashtë?

A Jo, ndryshe nga magnete të përhershëm, electromagnet nuk mund moshës apo dobësojë për shkak të përdorur. Kjo është bërë e thjeshtë çeliku të lartë të karbonit që varet vetëm nga një rrymë elektrike në një spirale për magnetisation saj.

Q Çfarë rrjeta furnizim është e nevojshme?

Një 240 volt ac. Modelet më të vogla (deri në 1250E modelit) të drejtuar nga një 10 prizë të zakonshme Amp. Modele 2000E dhe up nevojë për një prizë 15 Amp.

Q çfarë pajisje vijnë si standard me makinë JDC Bending?

Një Qëndrim, backstops, full-length clampbar, një grup i clampbars shkurtër, dhe një manual janë të furnizuara.

pajisje Q Çfarë fakultative?

në dispozicion përfshijnë një clampbar ngushtë, një clampbar slotted për formimin e kutive të cekët më të përshtatshme, dhe një qethje të energjisë me udhëzues për drejt prerja pa shtrembërim të SHEETMETAL.

Q Data e dorëzimit?

Çdo Modle kanë në magazinë, ne mund të organizojmë anijeve për ju ASAP 

Dimensionet Q anijeve?

320E: 0.5mx 0.31mx 0.28m = 0.053m³ @ 30 kg

420E: 0.68mx 0.31mx 0.28m = 0.06m³ @ 40 kg

650E: 0.88mx 0.31mx 0.28m = 0.08m³ @ 72 kg

1000E: 1.17mx 0.34mx 0.28m = 0.11m³ @ 110 kg

1250E: 1.41mx 0.38mx 0.33m = 0.17m³ @ 150 kg

2000E: 2.2mx 0.33mx 0.33m = 0.24m³ @ 270 kg

2500E: 2.7mx 0.33mx 0.33m = 0.29m³ @ 315 kg

3200E: 3.4mx 0.33mx 0.33m = 0.37m³ @ 380 kg

650 Powered: 0.88mx 0.63m 1.0mx =0.55³@120kg 

1000 Powered: 1.2mx 0.95mx 0.63m =0.76³@170kg 

1250Powered: 1.47mx 0.95mx 1.14 milion =1.55³@220kg 

2000 Powered: 2.2m x0.95m x 1.14 milion =2.40³@360kg 

2500Powered: 2.7mx 0.95mx 1.14 milion =3.0³@420kg 

3200Powered: 3.4mx 0.95mx 1.14 milion =3.7³@510kg 

Q Shembull forma

Buzën, Çdo kënd bends, edges petëzuara, stiffening brinjë, kanale të mbyllura, Boxes, folds ndërprerë, kanale të thella, kthehen bends, fins Deep

Avantazhet Q

1. Shkathtësi shumë më e madhe se benders konvencionale sheetmetal.
2. Asnjë kufizim për thellësinë e kutive.
3. A mund të formojnë kanale të thella, dhe seksione të mbyllura plotësisht.
4. goditjen automatike dhe unclamping do të thotë operacion të shpejtë, më pak lodhje.
5. tregues i saktë dhe i vazhdueshëm i kënd rreze.
6. vendosjen shpejtë dhe i saktë i kënd ndaluar.
7. thellësi Unlimited fyt.
8. Gjatësia Infinite lakimi në faza është e mundur.
9. Open dizajn përfunduar mundëson palosjen e formave komplekse.
10. Machines mund të jetë mbledhur kundër fund-te-fund për kohë të gjatë bending.
11. Përshtatet me lehtësi në përpunim mekanik përshtatur (bare pirg të veçantë seksioneve kryq).
12. Vetë-mbrojtjes - machine nuk mund të jenë të mbingarkuara.
13. Neat, kompakt dhe moderne të projektimit.

Q Aplikimet

Projektet shkollore : kuti mjet, letterboxes, cookware.
Electronics : shasi, kuti, racks.
Pajisje detare.
Pajisje zyre : raftet, kabinete, kompjuter-qëndron.
Përpunimin e ushqimit : mbytet çelik dhe krye stol, hoods shter, butet.
Shenjat ndriçuese & germa metalike.
Ngrohje dhe bakrit canopies.
Prodhim : Prototypes, artikuj prodhimit, makineri mbulon.
Elektrike : Centrale, rrethime, pajisje të lehta.
Automotive : riparime, Karvanët, organet van, makina garash.
Bujqësi : makineri, kazanët, daljet, pajisje çelik qumështit, hedh.
Ndërtimi : flashings, facias, dyert garazh, Shopfronts.
Hedh kopsht, qelqi-shtëpi, Mesazhe të gardhit.
Air conditioning : kanalet, copa të tranzicionit, dhoma ftohtë.

Q unik menteshat Centerless kompleksi

 të cilat janë zhvilluar posaçërisht për JDC BEND ™, janë të shpërndara përgjatë gjatësinë e rrezes lakimi dhe kështu, si clampbar, merr lakimi ngarkesa në afërsi të ku ata janë generated.The kombinuar efektin e goditjen magnetike me Centerless veçantë varet mjete se JDCBEND ™ është një shumë kompakt, duke kursyer hapësirë, makinë me një shumë të lartë forca-të-peshë raport.

backstops Q

për gjetjen materialin e punës

clampbars Q Slotted

për formimin e kutive të cekët më shpejt

Q mekanik speciale

mund të improvizuar shpejt nga pjesë të çelikut për të ndihmuar dele-up forma të vështira, dhe për punën e prodhimit të clampbars standarde mund të zëvendësohet nga përpunim mekanik të specializuar.

manual Q Operative

makina të vijnë me një manual të detajuar që mbulon si të përdorin makinat si dhe se si për të bërë sende të ndryshme të përbashkëta.

Q operatori sigurisë

është rritur nga një bashkoj dy duar elektrike që siguron një forcë të sigurt para-fiksim është aplikuar para se të ndodh goditjen e plotë.

Q Warranty

12-muaj garanci mbulon materialet e gabuar dhe mjeshtëri në makinat dhe pajisje.

Q Video

https://youtu.be/iNfL9YdzniU
https://youtu.be/N_gFS-36bM0

Q OEM dhe ODM

Ne jemi fabrikë, ne e pranojmë OEM dhe ODM, dhe kanë ndërtuar bashkëpunim afatgjatë me kaq shumë kompani nga çmimi tonë të arsyeshëm, shërbime të shkëlqyera.

Q A keni certifikatë CE

Po, ne kemi certifikatë, më lejoni të di nëse keni nevojë për atë, unë do të dërgoj atë me ju.

Q A keni ndonjë agjent në SHBA.

Po, ne kemi, më lejoni të di nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë, unë do të ju dërgojnë miqve Tel Jo. 

Q është certifikata e origjinës në dispozicion?

Po, certifikata e origjinës në dispozicion


WhatsApp Online Chat!