China 1250E metalike magnetike fletë frenave Prodhues dhe Furnizues | JINDONGCHENG

1250E metalike magnetike fletë frenave

Përshkrim i shkurtër:

Transport falas! JDC BEND 1250E Manuali Magnetic Sheet Metal Brake,
Box dhe Pan Brake, 1-Faza 220V


 • FOB Çmimi: USD $ 648 - 3408 / PC
 • Min.urdhër Sasia: 1 PC
 • Furnizimi Aftësia: 50PC / Week
 • Port: Fuzhou / SHANGHAI / Shenzhen
 • Kushtet e pagesës: Boleto, Mastercard, Visa, e-checking, PAYLATER, T / T, Paypal
 • Detail Product

  video

  Produkt Tags

  JDC BEND ™ 1250E metalike fletë magnetik frenave

  image produkt është vetëm një përfaqësim, pamja aktuale e produktit mund të ndryshojnë pak

  JDC 1250E performancë të lartë fletë elektromagnetike dosje metalike Specifikimet

  kapaciteti nominal 1250 mm x 1.6 mm (4ft x 16g) 15 deri në 635 mm
  48 "(4-foot) gjatësi me një kapacitet maksimal prej 16 matës çeliku i butë.
  forcë (me standarde clampbar plotë të gjatë) goditjen 6 ton është konsistent në të gjithë trare, duke e lejuar për kthesa të mprehta edhe në mes
  të frenave.
  rekomandohet për Dyqane HVAC, shkollat Tech, dyqane artit industriale, dhe të përgjithshme fletë dyqane trillim metalike.
  Marrja kuti i mbyllur, trekëndëshat, bends alternative në aeroplanët të ndryshme, dhe sende të rrumbullakëta të tilla
  si aplikimet scrolling.

  Bending një shumëllojshmëri të materialeve, duke përfshirë fletët e çeliku i butë, çelik inox, alumin,
  materialeve të veshura, plastikës të nxehta, dhe më shumë.
  Furnizimi Eletrical: 1 fazë, 220/240 V ac dhe do të punojnë në pothuajse çdo vend.
  Nominale e tanishme: 8 Amp
  Cikli Duty: 30%
  Thellësia Box i pakufizuar
  Bend Angle 0-180 °
  Max. Goditjen Bar Lift i pakufizuar
  Max. Kapaciteti me Extension 18ga. (1.21mm) butë çeliku / 21ga. (0.83mm) çelik
  Max. Kapaciteti pa Extension 16ga. (1.51mm) butë çeliku / 20ga. (0.91mm) çelik
  Thermal Cut-Out 158 ° F (70 ° C)
  Shipping dimensionet  1.41mx 0.38mx 0.32M = 0.17m3 
  GW / NW 180 / 150kg
  Rregullimi Blade boshllëk Rregullimi Blade hendeku në bare shtrëngimi ju lejon të punoni me fletë metalike të ndryshme
  trashësi.
  vlerëson rregullueshme mbrapa Vjen me mbështet produktit dhe vlerëson rregullueshme mbrapa për shkon prodhimit.
  Luspa kontrollit kënd goditje ju lejon të japë bends repeatable kohë pas kohe.
  Shënime Kapacitetet mund të ndryshojë në varësi të ngritur zgjerimin fletë. Rregull e pranoj për çelik të butë,
  16ga., OFF extension. 18ga. extension On ose Off, 20ga. dhe të hollë, extension On.
  operacion i lehtë 1.Vënë një copë të materialit në mes bar fiksim në thellësinë e kërkuar.
  2. Angazhohen magnet të fuqishëm në shtrat përkuljes me kontrollin butonin shtytje.
  3. Hit pedale këmbë që me zë të ulët clamps materiale. Ky kontroll këmbë mban gishtat
  në mënyrë të sigurtë jashtë makinës dhe që ju të reposition materialin.

  4. Heqin fund lakimi fletë për të përfunduar bëj dhe ripozicionuar gati për
  një tjetër kthesë.
  dizajn të hapura 1. ju lejon të krijoni kanalet e mbyllur plotësisht dhe forma e pamundur për të bërë një
  kuti tradicionale dhe frenave pan.                                                                                                                         
  2. JDC BEND frenave elektromagnetike fletë metalike mund të bëj kuti ose pans për pothuajse
  çdo thellësi, pasi ajo nuk është e varur nga thellësitë konvencionale gisht.
  pajisje standarde përfshijnë një tabaka magazinimit, backstops rregullueshme, një gjatësi të plotë pirg-bar, dhe një të plotë
  sërë shkurtër gjatësi pirg-bare.
  pajisje opsionale  në dispozicion për këto modele përfshijnë një clampbar ngushtë, një clampbar slotted për formimin e
  kutive të cekët më shpejt
  përpunim mekanik të veçantë  Mekanik të veçantë mund të improvizohet shpejt nga pjesë të çelikut për të ndihmuar dele-up vështira
  forma, dhe për punën e prodhimit të clampbars standarde mund të zëvendësohet nga të specializuar
  përpunim mekanik
  operator Siguria Operatori Siguria është rritur nga një bashkoj dy duar elektrike që siguron një vend të sigurtë
  forcë para-fiksim është aplikuar para se të ndodh goditjen e plotë.

  JDC BEND Bending KAPACITETEVE (me standardin CLAMPBAR plotë të gjatë)

  MATERIAL (japin / ult. Stresi) Trashësia LIP WIDTH (minimum) BEND Radius (tipik)
  Çeliku i butë
  (250/320 MPa)
  1.6 mm 30 mm * 3.5 mm
  1.2 mm 15 mm 2.2 mm
  1.0 mm 10 mm 1.5 mm
  Alumin
  Grade 5005 H34
  (140,160 MPa)
  1.6 mm 30 mm * 1.8 mm
  1.2 mm 15 mm 1.2 mm
  1.0 mm 10 mm 1.0 mm
  Stainless Steel
  klasave 304, 316
  (210/600 MPa)
  1.0 mm 30 mm * 3.5 mm
  0.9 mm 15 mm 3.0 mm
  0.8 mm 10 mm 1.8 mm

  Me standarde Bending-rreze extension pajisur

  Për shumicën e jo-metale ngjyra (bakri, tunxh, zink, etj) i referohen alumini sipër.

  1-vit garanci pjesë si dhe jetës mbështetje teknike me telefon ose email jdcbend@gmail.com

  specifikimet mund të ndryshojnë pa paralajmërim.

  Çdo JDC BEND Modle kemi në magazinë, ne mund të organizojmë anijeve për ju ASAP

   


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  WhatsApp Online Chat!