Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

П Како да го користите машина?

А да ги ставаш sheetmetal работното парче во рамките на clampbar, вклучете стегање, а потоа повлечете главната рачка (а) да се наведнуваат на парче

П Како е во прилог на clampbar?

А во употреба, се одржа од страна на многу моќен електромагнет. Тоа не е трајно, но тоа се наоѓа во неговата точна позиција со пролетта вчитани топката на секој крај.

Овој аранжман ви овозможува да формираат затворена sheetmetal форми, и, исто така, да се разменуваат за други clampbars брзо.

П Што е максималната дебелина на лист тоа ќе се наведнуваат?

А тоа ќе се наведнуваат 1,6 мм лесна челик состојба во целата должина на машината. Тоа може да се наведнуваат подебели во пократки должини.

П Што е со алуминиум и нерѓосувачки челик?

А es, на JDC виткање машина ќе се наведнуваат нив. Магнетизмот поминува низ нив и се повлекува надолу на clampbar кон sheet.It ќе се наведнуваат 1,6 мм алуминиум во целата должина, и 1,0 mm од нерѓосувачки челик во целосна должина.

П Како да го направите да Стегач?

Привремено ќе го притиснете и држете го копчето зелени "Start". Ова предизвикува светлина магнетни стегање. Кога ќе се повлече од главните рачката автоматски се префрлува на целосна моќ стегање.

П Како тоа, всушност, се наведнуваат?

А ќе се формира свиокот рачно со повлекување на главната рачка (а). Ова се наведнува на sheetmetal околу предниот раб на clampbar кој се одржува во место магнетски. агол скала Удобен на рачката ви кажува на аголот на свиткување зрак на сите времиња.

П Како да се ослободите парче?

А штом ќе се вратат на главната справи со магнет автоматски се исклучува, а clampbar се појавува на пролетта вчитани лоцирање топки, ослободување на работното парче.

Q не ќе има остаток магнетизам остави во парче?

Секој пат кога машината се исклучува, краток обратна пулсот на струја се испраќаат преку електромагнет да се де-magnetise и тоа и на работното парче.

П Како да се прилагоди за дебелина на метал?

А со менување на Нагодувачи на секој крај од главните clampbar. Ова ја менува на свиткување дозвола помеѓу предниот дел на clampbar и работната површина на свиткување зрак кога долгото светло е во положбата 90 °.

П Како да се формира валани работ?

А Со користење на JDC свиткување машина за да се заврши на sheetmetal прогресивно околу должина од обичните челични цевки или круг бар. Затоа што машина работи магнетно тоа може да Стегач за овие предмети.

П Дали има пан-кочница стегање прсти?

А Тоа е збир на краток clampbar сегменти кои може да се вклучи заедно за формирање на кутии.

П Што лоцира кратки сегменти?

А вклучени заедно сегменти на clampbar мора да се наоѓа рачно на работното парче. Но, за разлика од другите тава сопирачки, од двете страни на вашиот кутии може да биде од неограничен висина.

П Што е дупчиња clampbar за?

А Тоа е за формирање на плитки фиоки и кутии длабоко помалку од 40 mm. Тоа е на располагање како опција и е побрзо да се користи од стандардната кратки сегменти.

П Што должини на послужавник може на дупчиња clampbar пати?

А Тоа може да се формира било должината на лента во должина од clampbar. Секој пар на слотови обезбедува за промена на големини во опсегот од 10 mm, а позициите на слотови се внимателно разработени да ги обезбеди сите можни големини.

П Колку е силна магнет?

А електромагнет да Стегач со 1 тон на сила за секој од 200 mm должина. На пример, 1250E стеги до 6 тони во текот на целата должина.

П Дали магнетизам истроши?

А Не, за разлика од постојана магнети, на електромагнет не може да се возраста или ослабне поради употреба. Таа е направена од обичен високо јаглероден челик што зависи единствено на електрична струја во серпентина за своите магнетизацијата.

П Што е потребно за домашна електрична мрежа?

A 240 волти наизменична струја. Помалите модели (до Модел 1250E) кои се движат од обичен 10 излезот на засилувачот. Модели 2000E и до треба штекер 15 засилувач.

П Што додатоци доаѓаат како стандард со машина JDC свиткување?

А На штандот, backstops, целосна должина clampbar, збир на краток clampbars и прирачник сите се обезбедени.

П Што Дополнителна опрема?

на располагање вклучуваат тесна clampbar, дупчиња clampbar за формирање плитки кутии повеќе погодно и смолкнување сила со водич за директно нарушување без сечење на sheetmetal.

П испорака датум?

Секој modle имаат во возен парк, можеме да организираме превозот за вас побрзо 

димензии П Испорака?

320E: 0.5mx 0.31mx 0.28m = 0.053m³ @ 30 kg

420E: 0.68mx 0.31mx 0.28m = 0.06m³ @ 40 kg

650E: 0.88mx 0.31mx 0.28m = 0.08m³ @ 72 кг

1000E: 1.17mx 0.34mx 0.28m = 0.11m³ @ 110 kg

1250E: 1.41mx 0.38mx 0.33m = 0.17m³ @ 150 kg

2000E: 2.2mx 0.33mx 0.33m = 0.24m³ @ 270 kg

2500E: 2.7mx 0.33mx 0.33m = 0.29m³ @ 315 kg

3200E: 3.4mx 0.33mx 0.33m = 0.37m³ @ 380 kg

650 реализираа: 0.88mx 1.0mx 0.63m =0.55³@120kg 

1000 Powered: 1.2mx 0.95mx 0.63m =0.76³@170kg 

1250Powered: 1.47mx 0.95mx 1.14m =1.55³@220kg 

2000 Powered: 2.2m x0.95m x 1.14m =2.40³@360kg 

2500Powered: 2.7mx 0.95mx 1.14m =3.0³@420kg 

3200Powered: 3.4mx 0.95mx 1.14m =3.7³@510kg 

П Пример форми

Непорабен, било агол наведнува, валани рабовите, заострување на ребра, затворени канали, кутии, прекината набори, длабоко канали, Врати се наведнува, длабоко перки

П Предности

1. Многу поголема флексибилност во однос на конвенционалните sheetmetal benders.
2. Нема ограничување на длабочината на кутии.
3. Може да се формира длабоко канали, и целосно затворени делови.
4. Автоматско стегање и unclamping значи побрзо работење, помалку замор.
5. точна и континуирана индикација на агол зрак.
6. Брзо и точно поставување на агол станица.
7. Неограничен длабочината на грлото.
8. неограничена должина на свиткување во фази е можно.
9. Отворена дизајн овозможува виткање на комплексни форми.
10. Машини може да се ganged крај-до-крај за долго свиткување.
11. Се прилагодува лесно да се прилагодени обработка (клешта барови на специјални пресеци).
12. Авто-заштита - машина не може да биде преоптоварен.
13. Дотеран, компактен и модерен дизајн.

П Апликации

Училишни проекти : алатка кутии, letterboxes, садови за готвење.
Електроника : шасија, кутии, палети.
Морски делови.
Канцелариска опрема : полици, витрини, компјутерски трибините.
Преработка на храна : нерѓосувачки тоне и клупата блузи, издувните капи, бочви.
Осветлени знаци и метални букви.
Греалки и бакар canopies.
Производство : Прототипи, производство на предмети, машини покрива.
Електрични : централи, куќишта, светлина фитинзи.
Автомобилство : поправки, приколки, Ван тела, тркачки автомобили.
Земјоделство : машини, отпадоци, колибри, нерѓосувачки млечни опрема, фрла.
Зграда : flashings, facias, гаражни врати, shopfronts.
Градина фрла, стаклени куќи, ограда мислења.
Клима уред : канали, транзиција парчиња, кул соби.

П шарки Единствена centerless соединение

 кои се развиени специјално за JDC BEND ™, се распоредени по должината на свиткување зрак и на тој начин, како на clampbar, се наведна товари во близина каде што тие се generated.The комбинираниот ефект на магнетно стегање со посебни centerless шарки средства дека JDCBEND ™ е многу компактен, заштеда на простор, машина со многу висок сооднос на силата и тежината.

П backstops

за поставување на парче

Q дупчиња clampbars

за формирање на плитки кутии побрзо

П Специјални обработка

може брзо да се импровизирани од парчиња од челик за да им помогне на пати-up тешки форми, како и за производство на работа стандард clampbars може да биде заменет од страна на специјализирани алатките.

П упатство за употреба

машини доаѓаат со детален прирачник кој ги опфаќа како да ги користат машините, како и како да се направи на различни заеднички елементи.

П безбедност на операторот

е зајакната со две раце електрични блокирам кој обезбедува безбедна пред стегање сила се применува пред да се случи целосна стегање.

П гаранција

12 месеци гаранција ги покрива неисправни материјали и изработка на машини и опрема.

П Видео

https://youtu.be/iNfL9YdzniU
https://youtu.be/N_gFS-36bM0

Q ОЕМ и ODM

Ние сме фабрика, го прифаќаме ОЕМ и ODM, и да се изгради долгорочна соработка со толку многу компании од нашата разумна цена, одлична услуга.

П Дали има CE сертификат

Да, имаме сертификат, дозволете ми да знам дали ви треба, јас ќе го испратам до тебе.

П Дали имате агент во САД.

Да, ние имаме, дозволете ми да знам дали ви треба помош, јас ќе ви испратиме на контакт тел NO. 

П Дали сертификатот за потекло на располагање?

Да, на сертификат за потекло на располагање


WhatsApp Онлајн Chat!