Кина 1250E Магнетни лим кочница производител и снабдувач | JINDONGCHENG

1250E Магнетни лим сопирачките

Краток опис:

Бесплатна испорака! JDC BEND 1250E Прирачник Магнетни Лим Кочница,
кутија и Пан Кочница, 1-фаза 220V


 • ФОБ Цена: USD $ 648 - 3408 / PC
 • Мин.нарачката Кол: 1 компјутер
 • Набавка Способност: 50PC / недела
 • Порт: Фужоу / Шангај / SHENZHEN
 • Начин на плаќање: boleto, Мастеркард, Виза, електронска проверка, PAYLATER, T / T, Paypal
 • детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  JDC BEND ™ 1250E Магнетни лим сопирачките

  производ на сликата е само претстава, вистинскиот приказ на производот може да се разликуваат

  JDC 1250E високи перформанси електромагнетни лим папка Спецификации

  номинална моќност 1250 mm x 1.6 mm (4ft x 16g) 15 до 635 mm
  48 "(4-нога) должина со максимален капацитет од 16 мерач благи челик.
  Стегање сила (со стандардни целосна должина clampbar) 6 тони е во согласност низ целиот зрак, овозможувајќи свежи наведнува дури и во средината
  на сопирачката.
  Се препорачува за HVAC продавници, Техника училишта, индустриски продавници уметност, како и општата состојба продавници метал измислица.
  Изработка затворени кутии, триаголници, наизменични наведнува на различни авиони, а круг предмети, како
  што се лизгање апликации.

  Свиткување на различни материјали, вклучувајќи ги и листови на блага челик, нерѓосувачки челик, алуминиум,
  обложена материјали, греење на пластика, и многу повеќе.
  Eletrical енергија: 1 фаза, 220/240 V AC и ќе работи на речиси секоја страница.
  Номинална струја: 8 Засилувачи
  Работниот циклус: 30%
  кутија Длабочина неограничен
  Bend агол 0-180 °
  Макс. Стегање бар лифт неограничен
  Макс. Капацитет со Продолжување 18ga. (1.21mm) лесна челик / 21ga. (0.83mm) од нерѓосувачки челик
  Макс. Капацитет без Продолжување 16ga. (1.51mm) лесна челик / 20ga. (0.91mm) од нерѓосувачки челик
  Топлинска cut-out 158 ° F (70 ° C)
  димензии превозот  1.41mx 0.38mx 0.32М = 0.17m3 
  GW / СЗ 180/150 килограми
  Блејд прилагодување на јазот Блејд прилагодување на јазот на стегање барови ти овозможува да работат со лим со различни
  дебелини.
  прилагодливи назад мерачи Доаѓа со поддршка на производот и прилагодливи назад мерачи за печатењето.
  Прилагодување на контрола мозочен удар агол Ви овозможува да испорача повторливи време кривини по време.
  Белешки Капацитети може да се менува во зависност постави продолжување лист. Правило за лесна челик,
  16ga., Продолжување OFF. 18ga. продолжување или исклучен, 20ga. и потенки, продолжување On.
  лесна работа 1.Put парче материјал помеѓу стегање бар во длабочината бара.
  2. Се вклучат во моќен магнет во виткање кревет со контрола на тастерот.
  3. Хит на педалот на ножната дека тивко прстиња на материјалот. Оваа контрола нога држи прстите
  безбедно надвор од машината и да ја смените позицијата на материјалот.

  4. Подигнете на свиткување лист на дното за да се заврши на свиокот и поставува подготвен за
  уште еден бенд.
  отворен дизајн 1. Ви овозможува да се создаде целосно затворени канали и обликува невозможно да се направи со
  традиционалните кутија и пан сопирачка.                                                                                                                         
  2. JDC BEND електромагнетни лим кочница може да се наведнуваат кутии или тави за речиси
  било која длабочина, бидејќи тоа не е зависна од конвенционалните длабочините прст.
  стандардна опрема вклучува лента за багаж, прилагодлив backstops, А целосна должина менгеме-бар, како и комплетен
  сет на краток должина менгеме-барови.
  Дополнителна опрема  на располагање за овие модели вклучуваат тесна clampbar, дупчиња clampbar за формирање
  плитки кутии побрзо
  Специјални обработка  Специјални обработка може да биде брзо импровизирани од парчиња од челик за да им помогне на пати-up тешки
  форми, како и за производство на работа стандард clampbars може да биде заменет од страна на специјализирани
  алатките
  безбедност на операторот Оператор за безбедност е зајакната со две раце електрични блокирам кој обезбедува безбедна
  пред стегање сила се применува пред да се случи целосна стегање.

  JDC BEND виткање КАПАЦИТЕТИ (со стандардни долгометражен CLAMPBAR)

  МАТЕРИЈАЛ (принос / ULT. Стресот) ДЕБЕЛИНА ЗИС ширина (минимум) Радиус на свиткување (типичен)
  Блага челик
  (250/320 MPa)
  1.6 mm 30 mm * 3.5 mm
  1,2 мм 15 mm 2,2 mm
  1.0 mm 10 mm 1.5 mm
  Алуминиум
  Одделение 5005 H34
  (140,160 MPa)
  1.6 mm 30 mm * 1,8 мм
  1,2 мм 15 mm 1,2 мм
  1.0 mm 10 mm 1.0 mm
  Нерѓосувачки челик
  Оценки 304, 316
  (210/600 MPa)
  1.0 mm 30 mm * 3.5 mm
  0.9 mm 15 mm 3,0 mm
  0.8 mm 10 mm 1,8 мм

  Со стандардна свиткување зрак продолжување опремени

  За повеќето не-обоени метали (бакар, месинг, цинк, итн) се однесуваат на алуминиум погоре.

  1-година делови гаранција, како и доживотна техничка поддршка преку телефон или е-маил jdcbend@gmail.com

  спецификации се подложени на промена без претходна најава.

  Секој JDC BEND modle имаат во возен парк, можеме да организираме превозот за вас побрзо

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!